H2020 tervise valdkonna tegemistest 2017 sügise hakul Print

2018. aasta taotlusvoor avaneb tõenäoselt oktoobris 2017. Tööprogramm võidakse avalikustada siiski mõni nädal varem; praegu on see Euroopa Komisjonis viimast lihvi saamas. Viimase taotlusvooru (2017) tulemused said teatavaks augusti alguses, ülevaate nendest anname eraldi kirjutisena lähinädalatel.
Seoses avaneva taotlusvooruga toimub ka mitmeid infopäevi, konverentse ja partnerlusüritusi. Olgu mõned neist siinkohal ka ära nimetatud:
Põhjamaade Prantsuse Instituutide initsiatiivil toimub 11. septembril Kopenhaagenis Franco-Nordic Networking Day on “Personalized Medicine and Biomarkers”. Loomulikult on osalema oodatud teadlased ja teadus- ning innovatsioonihuvilised ettevõtjad ka teistest riikidest. Lähem info ja registreerimine: https://h2020frenchnordicday.b2match.io/ 
Itaalias Torinos toimub tervise valdkonna konverents koos mitme satelliit-seminariga ja partnerlusüritus 11.-13. oktoobril. Teemadest on esiplaanil biotehnoloogia, meditsiiniseadmed, ravimid, IKT tervishoius, personaalmeditsiin ja tervislikud eluviisid. Üritused toimuvad järgmiselt:
  • 11.-12. oktoober 2017 –  Partnerlusüritus ja bilateraalsed kohtumised
  • 11.-12. oktoober 2017 – Itaalia Tervishoiu Ettevõtlusfoorum
  • 13. oktoober 2017 – Rahvusvaheline konverents „The 4 P paradigm and the future of healthcare
Vt ka täiendav informatsioon ja registreerimine üritusele.
Projekt Nightingale, mille eesmärgiks on arendada innovaatilisi juhtmevabu portatiivseid meditsiiniseadmeid, korraldab oktoobri alguses (täpne kuupäev veel kindlaks määramata) Amsterdami lennujaamas partnerlusürituse. Kui valdkond pakub huvi, siis registreerimine toimub siin: www.surveymonkey.co.uk/r/SJ7JW2C.
Human Brain Project on kaasamas käivitatavatesse projektidesse uusi partnereid. Tõsi, neis projektides on nõutav ka küllalt suur omaosalus, kuid omaosalusena saab traditsiooniliselt näidata ka tavapärast riiklikku teadusrahastust. Teemad on ambitsioonikad ning partnerite valik toimub konkursi alusel; prevaleerivad aju-uuringute digilahendused, kuid huvitutakse ka ravimiuuringutest. Kõigest sellest lähemalt siin. Tähtaeg on 30. september 2017.
Euroopa Komisjon on käivitanud avaliku konsultatsiooni tervishoiu suundumisest ühtsele digiturule (Transformation of Health and Care in the Digital Single Market). Konsultatsioon on avatud 12. Oktoobrini ja see käsitleb järgmisi teemasid:
  • piiriülene ligipääs personaalsetele terviseandmetele
  • ressursside – teadusandmed ja -ekspertiis, andmebaasid ja digitaristu – ühiskasutus, mis edendaks selle valdkonna teadustegevust, kuid ka haiguste ennetust, ravi ning personaalmetisiini;  
  • digitaalse innovatsiooni edendamise võimalused, mis ühtaegu tagaksid ka patsientide parema kaasamise tervishoiualasesse tegevusse.
Konsultatsioonil võib arvamust avaldada nii eraisikuna kui organisatsiooni esindajana. Otsetee küsimustikule on siin; täiendavat teavet leiab aga siit.

 
Argo Soon
argo.soon@etag.ee