Eesti ELi Nõukogu eesistumise konverents „Euroopa tippteaduse mõju ja väärtus ühiskonnale“ Print

Kuupäev/Aeg
Kuupäev(ad): 12.10.2017
Toimumisaeg: 00:00
Asukoht
Eesti
Valdkond

Eesti ELi Nõukogu eesistumise raames Tallinnas toimuva konverentsi eesmärk on näidata poliitikakujundajatele, et tipptasemel teadus on arenenud riikides üks peamisi konkurentsivõime aluseid ja majanduse arengumootor. Tänu teadusele on meil parem tervis ja pikem eluiga ning paljud keerulised probleemid leidnud lahenduse. Teaduse arengusse investeerimine on ühiskonnale hädavajalik.

Konverents toob kokku silmapaistavad tippteadlased ja poliitikakujundajad, aga ka ettevõtjate ja kodanikuühenduste esindajaid kogu Euroopast.

Konverentsi peaesinejad on Mark Ferguson EL teadusuuringute ja innovatsiooni programmide mõju suurendamise töögrupist, OECD teadus- ja tehnoloogiapoliitika divisjoni juht Dominique Guellec ning tippteadlased  – mitmekordse ERC grandi saaja Valeria Nicolosi Trinity Kolledžist ja Nicole Grobert Oxfordi Ülikoolist.

Esinejate hulgas on ka Euroopa Teadusnõukogu president Jean-Pierre Bourguignon, Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraadi juht Robert-Jan Smits, Euroopa akadeemiate ühenduse ALLEA president Günter Stock, Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi direktor Martin Kern, Volkswagen grupi teadusdirektor Axel Heinrich jpt. Konverentsi lõpus antakse teadusega seotud osapooltele üle Tallinna üleskutse, mis sõnastab poliitikute, rahastajate, teadlaste ja meedia rolli teaduse ühiskondliku mõju ja rahastamise suurendamiseks.

Konverentsi korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Täpsem info: https://www.eu2017.ee/political-meetings/european-research-excellence-impact-and-value-society

————————————————- 

Conference „European Research Excellence – Impact and Value for Society“

The aim of the conference is to demonstrate to policymakers that excellent research is essential to addressing Europe’s challenges and for increasing competitiveness.

The conference brings together internationally outstanding scientists and policymakers from many EU countries, as well as a range of stakeholders from academia, business, and civil society. It will encourage an open debate on how excellent research generates societal and economic added value and how we nurture the framework post-2020.

By sharing knowledge, best practice and experience, the conference will generate positive and strong messages that speak to the wider audience beyond the auditorium. The conference aims to influence the debate on European research policy in the lead-up to the next Framework Programme. The outcome of the Estonian Presidency conference will be presented in a final declaration, the Tallinn Call for Action.

The conference is free of charge. Pre-registration is open until 7 September.

A range of side events will take place in Tallinn the day before and after the main event to complement the conference