2019. a Marie Skłodowska-Curie individuaalgrantide infopäev Tartus (eesti keeles) Print

Kuupäev/Aeg
Kuupäev(ad): 18.04.2019
Toimumisaeg: Terve päev
Valdkond

Eesti Teadusagentuur korraldab 18. aprillil Tartus eestikeelse infopäeva Marie Skłodowska-Curie individuaalgrantide tutvustamiseks:

Kell 13:00 Tartus, TÜ raamatukogu seminariruumis Kursi

Infopäevale on oodatud nii ise grandi taotlemisest huvitatud teadlased kui ka juhendajad, kes soovivad oma uurimisrühma välismaalt järeldoktoreid tuua.

Horisont 2020 programmist rahastatavate Marie Skłodowska-Curie (MSC) individuaalgrantide eesmärgiks on toetada teadlaste karjääri arengut läbi mobiilsuse. Grante saavad taotleda doktorikraadiga teadlased, et stažeerida 1 kuni 2 aastat välisriigis. Kehtib nn mobiilsuskriteerium: taotleja ei või olla elanud või töötanud riigis, kuhu minekuks ta granti taotleb, enam kui 12 kuud viimase 3 aasta jooksul. MSC individuaalgrandid toetavad ka tagasitulekut Euroopasse pärast pikemat viibimist väljaspool Euroopat ning teadustööle naasmist pärast vahepausi (nt pärast vanemapuhkust). Neil juhtudel on mobiilsuskriteerium paindlikum: sihtriigis viibimise pikkus ei või ületada 3 aastat viimase 5 aasta jooksul.

2019.a Marie Skłodowska-Curie individuaalgrantide konkurss avaneb 11. aprillil ning taotluste esitamise tähtaeg on 11. september 2019.a.

Konkursi veebileht: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/topic-details/msca-if-2019

Registreeru 18.04.19 toimuvale eestikeelsele infopäevale: https://www.etag.ee/uritus/2019-a-marie-sklodowska-curie-individuaalgrantide-infopaev-tartus-eesti-keeles/

 

Lisainfo:

Kristin Kraav
Marie Skłodowska-Curie tegevuste konsultant
Eesti Teadusagentuur
kristin.kraav@etag.ee
Tel 730 0337
skype: kristinkraav
www.etag.ee