Nanomeditsiini uuringute ERA-Net’i EuroNanoMed 2021. aasta ühiskonkursi avanemise eelteade Print

EuroNanoMed (ENM) on 2008. aastal riiklike rahastavate organisatsioonide ning ministeeriumide poolt asutatud nanomeditsiini teemaline ERA-NET. Võrgustiku üheks tegevuseks on nanomeditsiini valdkonnas riikide teadusprogrammide koordineerimine ja ühiskonkursside korraldamine, et rahastada rahvusvahelisi nanomaterjalide ja –tehnoloogiate alaseid teadusuuringuid.

EuroNanoMed rahastab vaid rahvusvahelise haardega (vt allpool) nanomeditsiini projekte, mis võivad hõlmata nii teadus- kui ka innovatsioonitegevusi. Konsortsiumid peaksid kaasama akadeemilisi asutusi, kliinikuid ning ettevõtteid, iseäranis VKE-sid.

Rahastatavad teemad on:

  • Regeneratiivmeditsiin
  • Nanotehnoloogial põhinev diagnostika
  • Ravimite sihitamise tehnoloogiad

Konsortsiumisse peab kuuluma kolm kuni viis ning alaesindatud riikide parterite (BG, CZ, EG, EE, LV, LT, RO, SK, TW, TR) kaasamisel 7 partnerit vähemalt 3 eri riigist.

Partnerite leidmiseks saab kasutada EuroNanoMedi parteriotsingusüsteemi: https://euronanomed.net/partnering-tool/list-of-searches-and-offers/

2021. aasta ühiskonkurssi rahastavad Belgia, Bulgaaria, Eesti, Egiptuse, Hispaania, Iisraeli, Itaalia, Läti, Leedu, Poola, Prantsusmaa, Rumeenia, Slovakkia, Taiwani, Tšehhi ja Türgi teadust rahastavad organisatsioonid.

Eesti osaleb konkursil 100 000 euroga.

Konkursi eeldatav ajakava:

  • Konkurss avaneb 16. novembril 2020;
  • Eeltaotluste esitamise tähtaeg on 21. jaanuar 2021;
  • Täistaotluste esitamise tähtaeg on 10. juuni 2021

Täiendav teave EuroNanoMedi veebilehel: https://euronanomed.net/